Opale - mieniące kamienie października 0
Opale - mieniące kamienie października

Opale to niezwykłe kamienie o błyszczącym, mieniącym efekcie. Są drogocenne, o czym świadczy sama nazwa, opal oznacza bowiem drogi kamień. W łacinie opalus znaczy tyle co widzieć zmianę barwy. Nazwa idealnie przedstawia najważniejsze informacje o opalach. Mówi się o nich, że są to kamienie, w których zaklęta jest tęcza. Świetnie sprawdza się jako kamień do kolekcjonowania lub wykorzystywania w jubilerstwie. 

czytaj całość »
W co inwestować w czasie kryzysu? 0
W co inwestować w czasie kryzysu?

Czas kryzysu sprzyja myśleniem nad korzystnym lokowaniem pieniędzy. Co zrobić by uchronić się przed inflacją i zabezpieczyć swoje pieniądze? Kupowanie złota jest popularnym sposobem na inwestycję, jednak nie jedynym. Jednym z ciekawszych rozwiązań może być kupno biżuterii. Jest to bezpiecznie a przy okazji praktyczne rozwiązanie, gdy przestrzega się kilku zasad.

czytaj całość »
Próby złota - czym są? 0
Próby złota

Kupując biżuterię wykonaną ze złota spotykamy się określeniem próba złota. Jednak co to tak naprawdę oznacza? Jak wybrać biżuterię z najlepszą próbą złota? Dlaczego najwyższa próba wcale nie oznacza najlepszą? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym tekście.

czytaj całość »
Rocznica ślubu - ich nazwy oraz znaczenie 0
Rocznica ślubu - ich nazwy oraz znaczenie

Dopiero co przysięgaliście sobie miłość aż po grób i wypowiadaliście sakramentalne tak, a już zbliża się rocznica tego wydarzenia? Czas leci bardzo szybko, na szczęście możemy pielęgnować piękne wspomnienia. Warto też je tworzyć i spędzać kolejne rocznice w szczególny czas. Warto także obdarować ukochaną osobę upominkiem. Czy może być lepszy prezent niż ten nawiązujący do nazwy obchodzonej właśnie rocznicy? Poznaj najważniejsze rocznice i zainspiruj się!

czytaj całość »
Pierścionek zaręczynowy - jaki wybrać? 0
Pierścionek zaręczynowy - jaki wybrać?

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowy prezent i symbol miłości, który jest obietnicą wspólnej przyszłości. Jeżeli trafiłeś na wyjątkową kobietę i podjąłeś decyzję, że chcesz spędzić z nią resztę życia czas wybrać pierścionek. Przeczytaj nasz tekst by wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by trafić z idealnym pierścionkiem. 

czytaj całość »
Jakie są rodzaje złota? 0
Jakie są rodzaje złota?

Nie tylko żółte! Dzięki domieszek innych metali jesteśmy w stanie uzyskać zupełnie inne barwy złota.   Dodaje się je także w celu poprawy właściwości złota. Jakie barwy złota możemy uzyskać i jak przebiega ten proces w jubilerstwie? Dowiesz się z naszego tekstu.

czytaj całość »
Jak powstają perły? 0
Jak powstają perły?

Perły są bardzo wartościowymi kamieniami ponieważ występują rzadko w naturze. Nazywane są diamentami głębin ze względu na fakt, że powstają w zbiornikach wodnych takich jak morze czy oceany. Najciekawszy jest sposób w jaki tworzą się perły. Otóż powstają one przez... przypadek!

czytaj całość »
Biżuteria w dobrej próbie 0
Biżuteria w dobrej próbie

Aby określić czy kupowana biżuteria, to biżuteria w dobrej próbie, należy wiedzieć, czym jest próba złota i inne próby metali szlachetnych. Biżuteria w próbie 3 i biżuteria w próbie 2 spotykana jest najczęściej wśród złotych wyrobów, w srebrze wiedzie prym próba 925, w platynie próba 950. Pallad w biżuterii występuje zazwyczaj w próbie 850.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl