40 lat doświadczenia | niepowtarzalne produkty
Jak rozplątać złoty lub srebrny łańcuszek? 0
Jak rozplątać złoty lub srebrny łańcuszek?

Jak rozplątać łańcuszek?

Wystarczy, że źle przechowujemy biżuterię i łańcuszek splata nam psikusa. Niezależnie czy mamy zloty czy srebrny łańcuszek - może splatać się w ten sam sposób i tak samo należy z nim postępować. Pamiętaj by nigdy nie używać ostrych narzędzi! Możesz nimi trwale uszkodzić biżuterię. Przygotowaliśmy porady, które w kilku krokach pomogą Ci z tym problemem. 

Krok 1: Zachowaj spokój

Sytuacja jest na pewno stresująca, ale nerwy w niczym nie pomogą. Postaraj się na spokojnie przyjrzeć łańcuszkowi, ocenić jego grubość i miejsce splątania. Tylko z nerwami na wodzy jesteśmy w stanie wykonać te precyzyjne zadanie. Trzęsące się ręce mogą tylko pogorszyć sytuację. 

Krok 2: Przygotuj potrzebne narzędzia

Do rozplątania łańcuszka potrzebne będzie kilka przedmiotów, które każdy z nas ma w domu. Nie potrzebujemy specjalistycznych ani drogich narzędzi i nasz łańcuszek jesteśmy w stanie uratować od ręki.

Potrzebne będą:

  • olej lub oliwa
  • igła lub szpilka
  • ściereczka

Dla większej precyzji przydać się może szkło powiększające lub lupa, ale nie jest to niezbędne.

Krok 3: Natłuść supeł na łańcuszku

Nalej olej lub oliwę do małego pojemniczka i zamocz w nim miejsce splątania na łańcuszku. Dzięki natłuszczeniu ogniwa na łańcuszku będą się łatwiej przesuwać. Zredukuje to też tarcie. Uważaj jednak na olej i nie ubrudź nim rąk i igły - będzie Ci wtedy trudniej manewrować.

Krok 4: Rozplątywanie łańcuszka

Po tłustej kąpieli rozłóż łańcuszek na ściereczce lub ręczniku papierowym - zbierze on nadmiar oleju. Igłę wsadź w supeł i delikatnie pociągnij. Sprawdź czy to coś dało, jeśli nie spróbuj pociągnąć w drugą stronę. Powolnie i spokojnie rozchylaj węzły. Nie spiesz się - może to utrudnić rozplątanie. Możesz sobie pomóc trzymając jeden z końcówek łańcuszka palcami lub pęsetą - nie będzie w ten sposób uciekał. Po kilku chwilach powinny być widoczne efekty. Kontynuuj rozplątywanie w spokojny sposób.  

Krok 5: Umyj i osusz łańcuszek

Po udanej operacji rozplątania łańcuszka włóż go do miseczki z ciepłą wodą. Czasem sama woda nie wystarczy, w tej sytuacji użyj dodatkowo delikatnego mydła. Po wyschnięciu łańcuszek będzie naprawiony i gotowy do noszenia!

 Krok 6: Jak uniknąć plątania się biżuterii?

Traktujmy nasze łańcuszki z miłością - delikatnie. Najlepiej by każdy element biżuterii był przechowywany osobno. Nie trzymajmy w jednym pudełku kilku łańcuszków - może doprowadzić do poplątania ich wszystkich. Stworzy się w ten sposób kołtun z Twoich ulubionych łańcuszków. Dostosuj szkatułkę do rozmiarów swojej biżuterii. 

Zdarzają się skrajne przypadki, gdy opisane w tekście metody nie działają. Należy w takim wypadku udać się do jubilera, który profesjonalnymi narzędziami naprawi łańcuszek.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl