Skup złota i monet

Skup złota i srebra Warszawa

Pracownia Jubilerska Złoto Orla Sobolewski prowadzi skup złota, srebra i platyny w różnej postaci.

Interesuje Cię skup metali szlachetnych? Przed wizytą w naszej pracowni, przeczytaj kilka cennych informacji:

Wartość skupu oczywiście zależy od próby złota, masy i aktualnej ceny giełdowej. Sprawdzenie partii biżuterii powyżej 50g jest usługą odpłatną, jeśli nie dojdzie do transakcji. Skup odbywa się w naszej pracowni od poniedziałku do piątku.

Korzystanie z usługi skupu jest możliwe bez wcześniejszego umawiania. Jedynie w przypadku skupu monet, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny tak aby ustalić czy nasz specjalista będzie dostępny danego dnia. Skupujemy monety złote i srebrne, bez okolicznościowych, wykonanych z innych metali. Skup powyżej 1000 zł obciążony jest dodatkową opłatą związaną z podatkiem odprowadzanym przez pracownię.

Dla zwiększenia dokładności określenia próby złota nasi Klienci korzystają z usług Urzędu Probierczego (Elektoralna 2) osobiście, który znajduje się 5 minut pieszo od naszej pracowni. Urząd przyjmuje w godzinach: 7:30 – 13:20. Niezbędny będzie Państwa dowód tożsamości. Biżuteria nieocechowana przez Urząd Probierczy jest skupowana po sprawdzeniu przez naszego pracownika, a wynik badania jest odpowiednio szacowany.


O złocie słów kilka

Złoto stosowane do produkcji biżuterii to tak naprawdę stop czystego złota z różnymi metalami takimi jak miedź, srebro i innymi. Cena złota może się różnić w zależności od tzw. próby złota, która określa, ile czystego złota jest w danym wyrobie. Wyroby ze złota i srebra w przyrodzie praktycznie nigdy nie występowały i nie występują w postaci czystej. Ilość tych cennych kruszców w danym przedmiocie zawsze jest jakąś domieszką, do mierzenia której opracowano reguły i oznaczenia.

Złoto i srebro są najbardziej typowym materiałem z jakiego wykonuje się biżuterię. W odpowiednich rękach można z niego uformować przepiękne ozdoby towarzyszące nam na co dzień lub na specjalne okazje. Złoto jest ciężkim, miękkim i błyszczącym metalem, będącym najbardziej kowalnym i ciągliwym spośród wszystkich znanych metali. Złoto występuje w kilku kolorach. Barwy złota stosowanego w jubilerstwie zależą od domieszek innych metali, które dodaje się w celu poprawienia właściwości złota. Poczytaj więcej na temat barw złota.

Skorzystaj z wiedzy certyfikowanych i doświadczonych rzeczoznawców

Skontaktuj sie z nami:

Pracownia Jubilerska Złoto Orla
Sobolewski

 +48 22 620 67 66

 +48 22 652 11 44

 pracownia@zloto-orla.pl

UL. ORLA 13, 00-143 WARSZAWA
(rog Al. Solidarności 95/99)

Godziny otwarcia:
Pon: 11:00-19.00
Wt–Pt: 10:00 – 18:00

Wypełnij formularz

Zajmie Ci to tylko 5 minut!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl