Promocje
Złota zawieszka z szafirem kaboszonem i diamentami
Złota zawieszka z szafirem kaboszonem i diamentami
5 000,00 zł 4 000,00 zł
szt.
Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne

Przepiękne barwy, połysk i trwałość to główne cechy kamieni jubilerskich, które najchętniej oprawiamy w złoto, srebro oraz inne metale szlachetne. Niezwykle cenne przez swą rzadkość występowania i trudność w wydobyciu. Kamienie szlachetne często zawierają inkluzje gazowe, ciekłe oraz mineralne, których charakter nierzadko zdradza miejsce pochodzenia danego okazu.

Skąd biorą się kamienie szlachetne? Są wydobywane w wielu krajach, np. Brazyli, Egipcie, Austrii, Tajlandii, Pakistanie, Afganistanie, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Sri Lance czy w Urugwaju. Ze względu na powstawanie kamienie różnią się między sobą twardością i kolorami. Podstawowym podziałem kamieni szlachetnych jest podział na diamenty oraz kamienie kolorowe. Wyróżniamy kamienie: rubin, szafir, szmaragd, diament, ametyst, topaz, granat, turmalin, perydot, tanzanit, jadeit, agat, jaspis, howlit, turkus oraz kwarc. Do kamieni stosowanych w jubilerstwie zalicza się także bursztyny, korale i perły.

Wysoka wartość i piękno kamieni szlachetnych powoduje, że są najchętniej wykorzystywane w jubilerstwie w połączeniu ze złotem, platyną, srebrem i innymi metalami szlachetnymi. Koszt niektórych, szczególnie czystych i jednorodnych kamieni jest bardzo wysoki. W związku z tym na rynku zaczęły pojawiać czasami trudne do zidentyfikowania podróbki i imitacje kamieni szlachetnych, w tym szczególnie diamentów.

W naszym salonie mamy bogatą kolekcję prawdziwych kamieni szlachetnych.

Zapraszamy do oglądania oraz zakupów.

Kamienie szlachetne stosowane do oprawiania w biżuterii:

Skorzystaj z wiedzy ekspertów

Wiedza na temat kamieni szlachetnych jest tak obszerna, że potrzeba specjalistycznych kursów i szkoleń w nielicznych instytutach na świecie by stać się ekspertem czy rzeczoznawcą danego typu kamieni szlachetnych. Posiadamy popartą certyfikatami specjalistyczną wiedzę, narzędzia oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu znajomości kamieni szlachetnych. Skorzystaj z naszych usług. Wyceń swoją biżuterię i potwierdź ją odpowiednim certyfikatem.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o nas i naszej pracowni.

Skontaktuj sie z nami:

Pracownia Jubilerska Złoto Orla
Sobolewski

 +48 22 620 67 66

 +48 22 652 11 44

 pracownia@zloto-orla.pl

UL. ORLA 13, 00-143 WARSZAWA
(rog Al. Solidarności 95/99)

Godziny otwarcia:
Pon: 11:00-19.00
Wt–Pt: 10:00 – 18:00

Wypełnij formularz

Zajmie Ci to tylko 5 minut!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl